Nasz zespół

Anna Kupisz-Cichosz

Pomysłodawczyni inicjatywy Firma jest Kobietą, Prezes Zarządu fundacji, odpowiedzialnej za prowadzenie tej inicjatywy, współwłaściciel oraz Dyrektor Zarządzający spółki Softway Ltd. – partnera projektu, Doradca Zarządu w jednej ze spółek operującej na rynku nieruchomości, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Biznesu i Coachingu, negocjator, coach, trener, ekonomista i psycholog. Autorka książek „Własna Firma dla Pań. Krótki kurs biznesu dla każdej z nas” oraz „Moja pasja moją firmą”.

Sama określa się mianem Przedsiębiorcy.

Ukończyła Szkołę Coachów Grupy Trop oraz Szkołę Trenerów Biznesu Grupy TROP. Jest absolwentką autorskiego programu Grupy Trop „Trener Rozwoju Organizacji Przyszłości” oraz programu „U!Lider” dla przedsiębiorców, liderów oraz osób zarządzających w organizacjach, który obecnie współprowadzi.

Ponadto jest absolwentką studiów magisterskich w Szkole Głównej Handlowej oraz na Wydziale Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim.

Swoje pierwsze szlify związane z pozyskiwaniem klientów i prowadzeniem mikrofirmy zdobywała już podczas studiów, a pierwszą spółkę założyła w wieku 25 lat. Kilka lat temu zdecydowała się połączyć swoje doświadczenie, wiedzę, umiejętności oraz zainteresowania.

Inspiruje, wspiera oraz pomaga przedsiębiorcom rozwijać ich biznesy, budując z nimi strategie rynkowe dla ich firm i pracując nad przekonaniami utrudniającymi ich wdrożenie. Organizuje własne seminaria, warsztaty i webinary o zasięgu ogólnopolskim.

Od 6 lat czynnie uczestniczy w wydarzeniach dla przedsiębiorczych kobiet. Jest prelegentką konferencji: Wzlot Kobiet oraz Wielka Wymiana Kontaktów. Pomogła rozwinąć firmy ponad 150 kobietom, z ponad 800 konsultowała rozwój ich biznesu.

Prywatnie jest mamą dwóch rozbrykanych chłopców i żoną przedsiębiorczego wizjonera, któremu tylko zdarza się chodzić po ziemi.

Dorota Wiśniowska

DorotaWi

Kobieta Biznesu, Członek zespołu w projekcie Firma jest Kobietą. Od ponad 2 lat blisko współpracując ze spółką Softway Ltd. wspiera rozwój przedsiębiorczości kobiet w Polsce, pomagając kobietom w pisaniu biznesplanów dla banków oraz inwestorów.

Swoją przygodę z własną firmą rozpoczynała ponad 10 lat temu od działalności gospodarczej, a obecnie jest wspólnikiem i Członkiem Zarządu spółki KTC Partners sp. z o.o., inwestującej w nieruchomości oraz jedną z fundatorek fundacji projektu Firma jest Kobietą oraz jej Członkiem Zarządu.

Z wykształcenia jest prawnikiem specjalizującym się w dziedzinie prawa spółek handlowych oraz fizykiem.

Od 1992 r. związana z polskim rynkiem kapitałowym, początkowo jako makler papierów wartościowych, a następnie dyrektor oddziału biura maklerskiego. Uczestniczyła w wielu szkoleniach w zakresie rynku kapitałowego, matematyki finansowej, zarządzania portfelem aktywów finansowych, prowadziła szkolenia w zakresie podstaw teorii rynku kapitałowego dla osób związanych z rynkiem ubezpieczeniowym. Z rynkiem nieruchomości związana jest od 2007 r, gdzie mierzy się na co dzień z oceną ryzyka oraz rentowności różnych inwestycji. Nie boi się wyzwań, dlatego do inwestowania w grunty dołączyła inwestowanie w nieruchomości trudne oraz obciążone wadami prawnymi.

Prywatnie jest mamą 10 letniej Małgosi o niewyczerpanych pokładach energii oraz żoną negocjacyjnego wirtuoza.

Karol Cichosz

small-kc3a

Przewodniczący Rady Fundatorów Fundacji, Prezes Zarządu i główny udziałowiec KTC Partners sp. z o.o., Prezes Zarządu KTC Nieruchomości sp. z o.o., Członek Zarządu i współwłaściciel spółki Softway Ltd.

Absolwent Informatyki AGH w Krakowie oraz Studium Podyplomowego Efektywnego Zarządzania IT w Przedsiębiorstwie na SGH w Warszawie.

Od 2006 roku związany jest z rynkiem nieruchomości, rynkiem kapitałowym oraz instrumentów pochodnych. Uczestnik wielu projektów oraz szkoleń i seminariów z zakresu alternatywnego inwestowania na rynku nieruchomości.

Posiada szerokie doświadczenie w obszarze zarządzania strategicznego – w szczególności budowania wizerunku firmy, zarządzania usługami, zarządzania rozwojem (w tym zarządzania projektami i portfelem projektów), nadzoru (corporate governance, IT governance), transformacji, audytu, wsparcia sprzedaży, prowadzenia inwestycji w obszarze nieruchomości.  W ramach swojej kariery zawodowej realizował usługi menedżerskie, doradcze i audytowe dla największych spółek na polskim rynku z sektora telekomunikacyjnego, ubezpieczeniowego oraz bankowego. Pracował zarówno w dużych korporacjach (m.in. w jednej z firm tzw. „Wielkiej Czwórki”), jak i prowadził własną działalność gospodarczą oraz współtworzył nowe spółki.

Prywatnie mąż kobiety „1000 i 1” projektu realizowanego z sukcesem jednocześnie oraz tata Jeremiego i Kuby.

Justyna Orkiszewska

Kobieta przedsiębiorcza, niezależny doradca dyrektor zarządzającej Softway Ltd. oraz menedżer rozwoju biznesu. Brakujące ogniwo w zespole Firma jest Kobietą oraz redaktorka wielu tekstów oraz książek.

Z wykształcenia jest ekonomistką, z kilkuletnim doświadczeniem w pracy w księgowości, dzięki której rozwinęła swoje analityczne oraz finansowo – księgowe umiejętności odczytywania niezwykle interesujących dla każdego przedsiębiorcy wniosków i informacji z niezrozumiałych dla ludzi tabelek i ciągów cyferek :)

Choć na scenie w Softway Ltd, czy też w Firma jest Kobietą jeszcze jej nie zobaczycie (negocjacje są w toku ;)), to bez jej umiejętności ogarniania szczegółów i widzenia ich ułożenia w całym procesie warsztaty, webinary i seminaria straciłyby swój blask.

Prywatnie pokona niejednego w badmintona :)